Egy nagyon kedves, jó hangulatú tiniregény. Két átlagos amerikai középiskolás lány, Julia és Ashleigh barátságáról, egymás iránti megingathatatlan hűségéről, a fiúk iránti nyiladozó érdeklődéséről szól a mű. Mindketten tehetségesek, ám Ash állandó mániáival, rajongásával egy-egy téma iránt - különc is. Julia minden őrületében vele tart, így mikor Ash éppen Austen regényszereplőivel azonosul, együtt mennek el a bálra a város elit fiúiskolájába. Itt találkoznak Parr-ral (aki titokban már régóta tetszik Juliának), s barátjával, Neddel. Ash nyíltan rajongani kezd Parrért, ezért Julia eltitkolja az érzéseit. Számos félreértés, nehézség, kitartás után a mű végére helyére kerülnek a dolgok, s mindenki megtalálja a maga párját. Olyan légkört teremt a műben az írónő, hogy az olvasó szeretne ott lenni, s részt venni a szereplők életében.
Az olvasmányélményeimet szeretném megosztani másokkal, segítséget nyújtva a döntéshez, hogy kézbe vegyünk-e egy regényt, vagy ne, esetleg csak azért is. Az újabb sorozatrészeknél segítséget jelent a korábbiak felelevenítése - talán másoknak is.
2011. július 26., kedd
2011. július 24., vasárnap
Anna Blundy: Az oligarcha felesége
Érdekes történet. Keretes a mű szerkezete. az oligarcha megölésével kezdődik. Utána fokozatosan ismerjük meg a főszereplők életét gyermekkoruktól kezdve. Megdöbbentő az orosz emberek, gyerekek sorsa mind a szocializmus alatt, mind a rendszerváltozás után. Szibériai kisvárosban nőtt fel Kátya, aki gyermekprostituáltból lett luxus kurva, majd a dúsgazdag Pável elvált felesége, Londonban élő galéria tulajdonos. Legjobb barátja Andrjusa, aki gyerekként vodkával kereskedett, majd Pável végrehajtója volt, míg el nem akarták tüntetni a színről. Mo és Eli angol újságíró, illetve ügyvéd, jóbarátok, akik tiniként kerültek először kapcsolatba Kátyával és Pávellel a Szovjetunióban. Később mindketten Oroszországban éltek és dolgoztak egy ideig. Mo és Kátya egymás tudta nélkül párhuzamosan voltak Pável szeretői, majd később egymás után a feleségei. Pável gyermekbűnőzőből az egyik leggazdagabb emberré vált, akit végül mindenki üldözött (még Putyin elnök is). Az üzleti életben kegyetlen és gátlástalan, a magánéletében durva és agresszív volt, ezért fordult ellene mindkét felesége, s szövetkezett a meggyilkolására. A mű utolsó fejezete az igazi csattanó, egy hatalmas csavar, melyre senki nem számított.
Érdemes elolvasni, jó stílusban megírt mű.
2011. július 12., kedd
Sarwat Chadda: Az ördög csókja
Ezt a Vörös pöttyös könyvet körülbelül a feléig nagyon szívesen olvastam. Izgalmas, fordulatos cselekménnyel, érdekes történettel, fiatal, harcos lány főszereplővel nyűgözött le. Aztán már túl sok lett a csavar, a fordulat, az újabb és újabb misztikus alakok (bukott angyalok, vámpírok, a Sátán), a veszteség a szimpatikus szereplők között. Maga az alaptörténet is elég különleges: maroknyi templomos lovag szinte kilátástalan küzdelmet vív az emberiség védelmében a gonosz, természetfeletti lényekkel. A templomosok nagyon jó harcosok, Billit is 5 éve erre nevelte az apja, mely életforma ellen ő egyre inkább lázad. A legjobb barátja Kay különleges képességekkel megáldott orákulum. Sajnos a szerelmi vonal nem tud kibontakozni a regényben: Mike-ról kiderül, hogy ő a Főgonosz, a Kay-jel kezdődő szerelemnek pedig nincs ideje kifejlődni. Nem tetszett, hogy Billi ennyi év kemény gyakorlás után sem igazán jó harcos, szinte minden konfliktusban valaki más menti meg. A jó kezdés után nagyon lehangolóvá vált a mű. A borító viszont nagyon figyelemfelkeltő, kedvcsináló.
2011. július 11., hétfő
Kerstin Gier: Halálom után felbontandó
Egy jó hangulatú, humorral átitatott nyári olvasmány. A főszereplő, Gerri, a harmincas éveiben járó szingli, aki szívesen megszabadulna ettől az állapottól, de valahogyan nincs szerencséje a férfiakkal. Négy lánytestvér közül ő a legfiatalabb, az egyetlen, aki nem végezte el a főiskolát, s a munkáját is titkolják a szülei. Ő ugyanis szerelmes regény sorozatokat ír, melyet nagyon szeret, s az olvasói is kedvelik. Egy pletykára éhes nagy rokonság tagja, melynek összejövetelein egyedül megjelenni nagyon kellemetlen. A munkáját is éppen elveszíteni látszik, a szülei mindig kritizálják, ezért dönt úgy, hogy elege van az életből. Öngyilkosságra készül, s egy-egy levélben megírja a családjának, az ismerőseinek, a barátainak, a munkaadójának, hogy mit is gondol róluk. A tervbe azonban hiba csúszik, s az egyik barátja, aki éppen rájön a felesége titkos kapcsolatára, tudattalanul is megmenti az életét. A levelek után életben maradni elég kínos, ám szép lassan az őszintesége hatására rendeződik az élete. Gerri nagyon szimpatikus, bár a szüleivel szemben vérlázítóan nyuszi a viselkedése.
Kellemes, könnyű kikapcsolódás várható a regénytől.
2011. július 6., szerda
Jay Asher: Tizenhárom okom volt...
Egy szép, ám magányos, magába forduló, túlérzékeny lány öngyilkosságát és az oda vezető eseményeket mutatja be a regény. Egy tizenévesnek lehet, hogy tragikusnak tűnnek ezek a történések, diákcsínyek, bántások, ám én nem nem így ítélem meg. A legtöbb esemény nem is vele, Hannah-val történik meg, s a valóságban némely gyerekkel durvább dolgok is megesnek, mégsem lesz öngyilkos. Baj, hogy nem volt kivel megbeszélnie a problémáit, nem volt barátnője, nem fordult a szüleihez sem, s amúgy is nagyon zárkózott volt. Az igazi fiúra pedig későn talált rá, akkor már túl elkeseredett volt, nem kért tőle segítséget, nem adott esélyt a kapcsolatnak, nem látta meg benne a kiutat. Ez az esély, ez a fiú Clay lehetett volna, neki is tetszett Hannah, csak túl gátlásos volt. A történet Hannah magnófelvételeiből és Clay kommentárjaiból áll össze. Minden vétkesnek, aki tetteivel a halál felé terelte Hannah-t, végig kell hallgatnia a kazettákat, s tovább kell adnia a soron következőnek.
Végig abban reménykedtem, hogy nem halt meg a lány, hiszen nem volt temetés, s minden jóra fordul, segítenek neki kilábalni a borús hangulatból. Hiszen olyan fiatal, előtte az élet, tele lehetőségekkel. De sajnos nem így lett.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)